FLOATINg - terapia rest

Floating, terapia REST

Sprawdź czym jest i na czym polega  zabieg Float System z terapią REST

Floating (z ang. unosić się), polega na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli EPSOM w specjalnie skonstruowanych do tego celu urządzeniach wykorzystujących terapię R.E.S.T (Restricted Environmental Stimulation Therapy) – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Terapia ta, ma na celu ograniczenie ponad 90% bodźców. Aby terapia R.E.S.T mogła się odbyć urządzenia do floatingu muszą stworzyć idealne warunki wewnątrz nich.

IMG_3292 (Copy)

Temperatura wody

 i otoczenia zbliżona do temperatury ciała człowieka. Proste? Nic bardziej mylnego. Istnieje bardzo cienka granica pomiędzy temperaturą za niską, „idealną” a niebezpieczną dla człowieka, dlatego bardzo ważna jest dokładność podzespołów odpowiedzialnych za pomiary temperatury i grzanie. Dodatkowo system musi być tak zbudowany aby ewentualne zmiany temperatury były niewyczuwalne.

Brak grawitacji

Uczucie braku przyciągania ziemskiego uzyskuje się za pomocą dużego stężenia Soli EPSOM (MgSO4 – siarczan magnezu) w roztworze z wodą. Jak to działa? Woda jest na tyle gęsta, że nie pozwala naszemu ciału nadmiernie zanurzyć się. Ciężar naszego ciała rozłożony jest na dużą powierzchnię równomiernie. Dzięki temu nacisk na pojedynczy punkt naszego ciała jest tak mały, że odnosimy wrażenie jego braku.

FHD0042-2 (Copy)
IMG_20180708_212248 (Copy)

Cisza

Cisza w kabina floatingowych to również ważny punkt. Dźwięki są w stanie skutecznie nas rozproszyć i uniemożliwić przejście w stan relaksu. Rozróżniamy dźwięki powietrzne i uderzeniowe. Dlatego tak ważna jest ocena ryzyka w danym miejscu i odpowiednie przeciwdziałanie zarówno jeśli chodzi o wygłuszenie pomieszczenia jak i samego urządzenia do floatingu. W tym celu stosuje się specjalnie dobrane materiały wygłuszające i antywibracyjne.

Brak światła

W kapsułach typu FLOAT zabieg powinien odbywać się przy wyłączonym świetle. Jednak część osób odczuwa dyskomfort w takich warunkach. W celu zminimalizowania ryzyka paniki montuje się delikatne, uspokajające oświetlenie lub np. gwieździste niebo będące nie tylko ozdobą ale także dające efekt delikatnej poświaty. Oczywiście w dalszym ciągu dające się wyłączyć dla osób chcących w pełni oddać się terapii R.E.S.T.

IMG_6955 (Copy)
IMG_5301 (Copy)

Brak zapachów

Istotnym punktem floatingu jest brak zapachów. Dlatego do dezynfekcji solanki używa się specjalnych środków niewydzielających zapachów. Przy zapachach bardzo istotnym punktem jest odpowiednio zaprojektowana wentylacja. Nie tylko sprawnie wymieniająca powietrze w urządzeniu, ale również niewytwarzająca hałasu. W naszych kabinach dodatkowo zaprojektowany został system ozonowania solanki który pośrednio oczyszcza również powietrze w kabinie.