Twoja kabina Float System

System oczyszczania solanki

Pompa

Sercem naszej przepompowni jest specjalna pompa produkcji USA. Przepływ pompy został dobrany w taki sposób by podczas jednego cyklu czyszczenia, została przepompowana prawie czterokrotna objętość cieczy. Dodatkowo jej energooszczędny silnik działa bardzo cicho. Pompa uruchamiana jest automatycznie kilka razy na dzień gwarantując klarowność solanki.

Filtr mechaniczny

Filtr mechaniczny to podstawowa forma uzdatniania wody każdego urządzenia floatingowego. Trwała konstrukcja skorupy filtra gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne działanie. Wkład z filtra kartuszowego daje
możliwość łatwej i szybkiej wymiany na nowy bez straty solanki. Dokładność filtracji wynosi 20-30 mikronów.

System ozonowania

Ozon to jeden z najsilniejszych naturalnych środków bakteriobójczych. Kabina FloatSystem posiada automatyczny system ozonowania wody. Odbywa się to automatycznie po każdej sesji oraz podczas przestoju kabiny. System ozonowania współdziała z systemem lamp UV-C tworząc efekt synergii, który potęguje jego działanie.

Lampa UV-C

Kabiny FloatSystem wyposażyliśmy w lampy światła UV-C. Woda przepływająca przez promienniki jest naświetlana i oczyszczana. Odbywa się to automatycznie po każdej sesji oraz podczas przestoju kabiny. Lampy działają bakteriobójczo, zapobiegają rozwojowi glonów oraz wspomagają usuwanie chloramin.

Filtr z jonami srebra

Specjalny filtr automatycznie dozuje jony srebra do niecki nadając wodzie właściwości bakteriobójcze ograniczając rozwój bakterii w instalacji rurowej i filtrach. Uzdatnianie wody jonami srebra, to metoda pozbawiona szkodliwych oddziaływań zdrowotnych.

Zautomatyzowane czyszczenie chemiczne

Żadne systemy nie zastąpią specjalnej chemii przeznaczonej dla spa. By stosowanie jej było bezpieczne i łatwe kabiny FloatSystem posiadają system dozowania głównego środka czyszczącego. System uruchamiamy na panelu dotykowym a cała reszta odbywa się automatycznie. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Konstrukcja z jonami srebra

Główna konstrukcja kabiny zawiera cząsteczki srebra o działaniu bakteriobójczym. Takie zastosowania ma na celu ograniczenie rozwijania się bakterii bezpośrednio na jej powierzchni. Dzięki temu powierzchnia powyżej linii wody również jest sterylna.